Zadaj pytanie on-line

Bohaterowie

Moje sposoby opisu bohaterów.
Wszyscy bohaterowie z wyjątkiem OC należą do Eichiro Ody, twórcy One Piece'a ;)

Roronoa Zoro [klik]
ur. 11 listopad

W zależności od ficzka Zoro ma różne zawody, 
w rzeczywistości jest szermierzem, byłym łowcą piratów, 
a aktualnie piratem na statku załogi Słomianego Kapelusza.

Zoro ma zielone włosy i nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać tego w żadnym ficzku, jeśli to zrobię to musi oznaczać jakiś przełom xD.

Oficjalnie Zoro ma czarne oczy... nie wiem skąd się to wzięło, pewnie stąd, ze w anime, panowie nie mają malowanych tęczówek o.O. Wcale mi to nie przeszkadza, ale osobiście twierdzę, że Zoro ma zielone oczy, rzadziej złote, czy brązowe ;)

Wzrost Zoro to 178 cm przed TS i 181 cm po nim. jego wiek to 19/21 lat, aczkolwiek wiek i wzrost jest zmieniany 
w zależności od opowiadania.

Zoro posiada trzy charakterystyczne blizny, na oku, na korpusie i dwie [które liczę jako jedną] na kostkach.
W zależności od tego w jakim czasie chcę przedstawić scenę takie blizny pozostaną.
Przed przybyciem do Baratie, przed spotkaniem Mihawka i przed dołączeniem Sanjiego do załogi, Zoro nie będzie miał żadnej z nich.
Po tym zdarzeniu, a przed walką na little garden, przed opuszczeniem załogi przed Vivi i przed poznaniem Robin, Zoro będzie miał tylko jedną podłużną, ukośną bliznę [tę na korpusie] od obojczyka aż po biodro.
Po wydarzeniach na little Garden Zoro, a przed Time Skipem, Zoro będzie miał dodatkowo poziome blizny na kostkach.
Po TS i aż do tego momentu Zoro ma je wszystkie trzy. Blizna na oku to wielka tajemnica związana 
z treningiem szermierza u Mihawka, o której praktycznie nic nie wiemy.

Marimo to przydomek, a raczej przezwisko, który nadał mu Sanji, jego potencjalny wróg... no nie wiem, raczej przyjaciel xD

W skrócie określenia dla Zorusia to:
Zoro, Roronoa, Marimo, Zielonowłsoy, Zielonooki, Szermierz, Pierwszy Oficer, Łowca Piratów.
Jeszcze lubię określać go jako Zielonowłosy GPS, z powodu jego totalnego braku orientacji w terenie, ale te raczej pojawiło by się tylko w 'komediach' :D
Często mi się udaje użyć słowa zielony, to z tej racji, że kolorem Roronoy jest po prostu zieleń.  ^^Sanji [klik]
ur. 2 marca
Sanji w OP "nie ma" nazwiska, ja przypisałam mu nazwisko Black [od czarnej nogi - jego przydomka] tym samym sposobem podążają inni autorzy nadając mu nazwisko Blackleg, Ashi, Kuro lub Kuroashi. Ja raczej zostanę przy moim Black ;).

Był kucharzem gdy pracował na Baratie, tak samo jest kucharzem [a właściwie kukiem] na statku Słomianego Kapelusza. Osobiście nazwałabym go drugim oficerem na statku.

Sanji jest blondynem i to również nie będzie zmieniane.

Oficjalnie również ma czarne oczy, jednak moim zdaniem, ma on je jasno niebieskie. Nawet można powiedzieć, że zostało to potwierdzone, gdyż gdy jego dusza "powędrowała" do ciała Nami, można było zobaczyć zmianę jej oczy z brązowych na niebieskie. Więc nasza kucharzyna ma niebieskie oczy i koniec. xD

Wzrost Sanjiego to 177/180 cm. Jego wiek to 19/21 lat ;) [również zmieniany ;P]

Sanji w zależności od akcji dziejącej się przed lub po TS, ma trochę inny wygląd.
Gdy mówimy o Sanjim "z przed dwóch lat" ma on zakryte swoją blond grzywką lewe oko, gdy mówimy o tym starszym, ma on zasłonięte prawe oko. Po TS Sanji zyskał również bardziej wyraźną bródkę i mały wąs [wygląda sexy ^^ z resztą jak zawsze.]

Erokuk to przydomek który nadał mu Zoro, w końcu Sanji jest słynny ze swojego 'dżentelmeństwa' 
w sotsunku do kobiet.
Zoro nadał mu również przezwisko Brewka, które ma oczywiście związek z jego charakterystycznie zakręconymi brwiami ^^

W skrócie moje określenia dla Sanjiego:
Sanji, Black, Kuk, Erokuk, Blondyn,  Brewka, Kucharz, Czarna Noga, Czarny.


Portgas D. Ace [klik]
ur. 1 stycznia

Ace to drugi oficer załogi piratów Białobrodego 
[w rzeczywistości powinno być białowąsego, ale zostawmy to xD]. Jest on synem zmarłego króla piratów Gol D. Rogera. Jednak nie darzy go zbyt wielką sympatią, dlatego nazwisko przyjął od swojej, zmarłej niedługo po jego urodzeniu, matki: Portgas D. Rouge. 
Portgas D. Ace jest swego rodzaju wzorcem dla jego młodszego brata, Monkey D. Luffy'ego. Nie są prawdziwymi braćmi, ale wspólnie z Sabo, wychowywali się razem. 


Ace po zjedzeniu owocu zyskuje moc mera-mera no mi [czyli włada ogniem] i niezaprzeczalnie zasługuje na miano oficera na statku białobrodego. Marynarka dała mu przydomek Ognistej Pięści (lub Płomiennej pięści, w zależności od tłumaczenia).
Jest on wesoły i zabawny, zawsze pozytywny, ale przy tym jest również odpowiedzialny i wiele bierze na siebie. Potrafił poświęcić się dla swojej załogi, a później ścigał morderce ze swojego oddziału. Niestety zabójca go zatrzymuje i oddaje 
w ręce marynarki. Gdzie podczas próby odbicia go przez Luffy'ego umiera.


Portgas ma kruczoczarne włosy i piegi na twarzy, ma wyrazisty i charakterystyczny uśmiech. Jego oczy uznaję za czarne, chociaż nie pogardziłabym kolorem "ognistym", piwnym, lub ciemnobrązowym. 

Ace ma 185 cm wzrostu i 20 lat [również zmieniany ;P]

Żeby go scharakteryzować używam kilku zaimków: Ace, Portgas, Bracia D.(wraz z Luffym), Ognista Pięść, Płomienny, Drugi oficer, Ognisty, Piegowaty.


Monkey D. Luffy [klik]
ur. 5 maja

Jest to zwariowany, młody pirat, który mimo swojej nadzwyczajnej głupoty, na statku obejmuje najważniejsze stanowisko. Jest on kapitanem załogi Słomianego Kapelusza.
Słomiany kapelusz, jest to przydomek nadany mu przez Marynarkę wojenną. Na listach gończych zawsze ma go na głowie. A sam kapelusz jest jego skarbem, dowodem dokonania obietnicy z jednym z Yonkou Shanksem.

Luffy ma czarne włosy, i charakterystyczną bliznę pod okiem, którą zdobył jeszcze za gówniarza. Luffy jest chyba jedynym Słomkiem, u którego znamy trochę więcej szczegółów podczas dwuletniej nie obecności. Np. Wiemy, że brał udział w bitwie na Marineford, gdzie zdobywa kolejną bliznę. Jest to blizna w kształcie litery x, którą „podarował” mu admirał Sakazuki.

Luffy według mnie ma brązowe oczy ;). Nie wiem czy komuś by pasowały jakieś inne xD

Wzrost Monkeya to 172 przed TS i 174 po TS ;D
A jego wiek to 17/19 lat. [na bank będę zmieniać zarówno wiek, jak i wzrost ;D]

Monkey po Timie i przed nie różni się praktycznie niczym, no dobra, chłopak po dwóch latach w końcu się przebrał :O A jednym małym dodatkiem do jego wyglądu jest jedynie wcześniej wspomniana blizna ;)

Na Luffyego można mówić różnie i nieprzewidywalnie:
Brunet, brązowooki [zdarza mi się czarnooki :O] Monkey, Luffy – To by były te, które wręcz rzucają się na klawiaturę, jeszcze można użyć:

Kapitan, Debil (i wszystkie temu podobne), Bracia D. (wraz z Ace’em), Gumiak, Gumiasty.[Dokończę jak mi się będzie chciało ^^]

4 komentarze:

 1. Kocham Twoje dopiski i zdanie na końcu mnie rozwala xD.
  Mnie się opisy postaci podobają. Też uważam, że Sanji ma niebieskie oczy i denerwuje mnie, jak na każdej wiki piszą o czarnych, bo mu nie pasują >,< Co do Zoro, to akceptuję i brąz i zieleń, bo obie barwy mu do karnacji pasują. Sporo takich opalonych gości z porn... Khem, filmów etc. Ma zielone oczy. Ale wiadomo, brąz do brązu, nikt się ciskać nie będzie : D. Do wyboru.
  Również czasami mam problem z nazwiskiem Sanjiego, ale jako że "Black" za bardzo mi się kojarzy z Potterem, ja używam "Kuro" :D.

  Mega seksiaste zdjęcie kuka *O*~!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się nie kojarzy xD nie jestem w fandomie Pottera, więc u mnie na lajcie :D

   Ekhem... z czego panowie? xD

   Usuń
 2. No wiesz Emiś :P Żeby "dżentelmen" dawać w cudzysłowach :P Jestem normalnie wzburzona Twoim zachowaniem ;)
  Hahaha, opisy świetne, takie Twoje i to mi się najbardziej w nich podoba :D
  Ja podobnie jak Sarin używam Kuro, bo pasuje do jego japońskiego imienia :) Chociaż ostatnio samo Ashi też ma w mojej głowie niezły wydźwięk :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ochh, jakże mi przykro kapitanie, to faktycznie haniebne, pozwól, że za karę zostanę dziś w nocy na warcie...
   Dziękuję bardzo :*
   Ashi, w sumie nie taki głupi pomysł by to tam dopisać :D
   No niestety u mnie lepiej się czuję z Black, jeśli komuś to naprawdę będzie przeszkadzało, to mogę się przestawić, ale wierzę, że nie będzie takiej potrzeby :*

   Usuń